Історія дитячої бібліотеки ім. А. Гайдара

Ось вже більш як 65 років дарує світло мудрості, знань і чарівних пригод юним меш­канцям Токмака ім. А.Гайдара — дитяча бібліотека. Організовано її через рік після закін­чення Великої Вітчизняної війни. Спочатку дитяча бібліотека розташо­вувалася у неве­личкій кімнатці, з книжковим фондом у кілька сотень екземплярів. Важко було у повоєнні роки віднаходити гроші для комплектування літературою бібліотеку. В перші роки, щоб хоч якось збільшити кількість екземп­лярів, кожний новий читач повинен був здати свою книжку. Лише 18 років пото­му бібліотека одержала ста­тус районної, в неї збільшив­ся фонд літератури, а відпо­відно і кількість читачів. Зро­став і штат. Так, у 1950 році' в ній працювали 2 бібліоте­карі: К.Ф. Бойко та Н.Ф. Заї­ка. В 1955 році завідуючою стала Л. Й. Дупак і в цей час бібліотека вже розташовува­лася у 2-х кімнатах, а фонд складав біля 13 тисяч екзем­плярів. Функціонував читаль­ний зал, абонемент, для кожної вікової групи був при­значений окремий день для обліку книжок.
З кожним роком зростала кількість читачів, у 1961 році в колектив бібліотеки прийшла К.О. Баштова, яка 23 роки працювала з молодшими читачами. У 60-ті роки бібліотекою користувалися учні всіх шкіл міста, налагодився зв'язок зі школами. Книжковий фонд бібліотеки поповнювався, коштів на комплектування виділялося достатньо. Але читачів доводилося обслуговувати у тісноті, тому що не було нормального приміщення, яке б відповідало стандартам. І лише у 1983 році бібліотека отримала нову домівку. У 1967 році рішенням Токмацького міськвиконкому комсомолу дитячій бібліотеці присвоєно ім'я А. Гайдара, а в 70-х роках — звання "Бібліотека відмінної роботи".
З.П. Ткачова, В.В. Шевченко, Н.О. І Белан, В.В. Ревічева, О.О. Лобур, Л.В. Перепечай — ось ті люди, які віддавали і віддають часточку своєї душі дітям.
У бібліотеки є багато труднощів і проблем: книжковий фонд бажає бути кращим, мало надходжень нової літератури, передплатних видань, приміщення потребує ремонту. Але, незважаючи ні на що, колектив бібліотеки працює, не шкодуючи зусиль і часу, і все це для того, щоб не зникав казковий світ книги в нашому місті.
Кiлькiсть переглядiв: 143

Коментарi