Мовознавча година

Мовознавча година

21 лютого 2017 року в Центральній дитячій бібліотеці пройшла мовознавча година «До мови серцем пригорнись», присвячена Міжнародному дню рідної мови. До бібліотеки були запрошені учні 6-7 класів з СШ №2 та ЗОШ №5.
Підготувала та провела цей захід бібліотекар І категорії Ревічева Олена Вікторівна. Діти уважно слухали розповідь про красу і багатство української мови, її мелодійність, чарівність, милозвучність і лагідність. Учні дізнались про те, чому так важливо кожному патріоту України добре знати, розвивати і розмовляти саме своєю державною мовою. У кожного народу є своя мова і для кожного народу вона найрідніша, найдорожча, бо доки народ має мову – є і сам народ, а не стане мови, не буде й народу, тому що мова – основна ознака національності.
Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходиться під загрозою зникнення. Під час цієї години учні дізналися про дуже важкий шлях становлення української мови та сучасного її міжнародного визнання від давнини до нашого сьогодення, бо тільки з проголошенням незалежності України, наша мова набула таки статус державної. Бібліотекар розповіла дітям про те, як протягом віків відстоював народ свою землю. Коли перемагав, то знову розквітала наука, культура, в містах і селах знову чулася радісна пісня. А коли зазнавав поразки у грізній битві – все занепадало, бо завойовники свою мову, свою культуру і свою владу нав’язували українцям. Важко було зберегти щось своє, але народ плекав рідну мову у піснях, баладах, казках та усній творчості і передавав від роду до роду, щоб не загинула, і як дорогоцінний скарб проносив через усі кривди, які випадали на долю рідної мови.
На різних прикладах бібліотекар доводила дітям, що мова жива і живе. Сьогодні вона стала державною, звучить у світі, її слухають інші народи. Наша мова і пісня чарує тисячі людей своєю щирістю, зігріває любов’ю і теплом, голубить ніжною ласкою, оновлюється і збагачується.
Під час заходу діти активно відповідали на запитання ведучої, відгадували українські загадки, називали прислів’я та приказки, вказуючи на те, що рідна мова виховує людину.
У виконанні Олефіренко Аліни пролунав вірш « Яка ж багата рідна мова», а Луговська Анастасія прочитала вірша « Співай, моя мово, у пісні чудовій». Сердюк Софія продемонструвала майстерність виконання віршів Т.Шевченка, Л. Українки, Ліни Костенко та сучасних авторів.

Весь захід був пронизаний українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

/Files/images/IMG_2467.JPG/Files/images/IMG_2466.JPG/Files/photogallery/IMG_2482.JPG/Files/IMG_2478.JPG/Files/IMG_2474.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 364