До дня рідної мови

2015-02-19

Мова усіх нас єднає

19 лютого 2015 року в центральній міській бібліотеці відбулося свято «Мова усіх нас єднає», присвячене Міжнародному дню рідної мови для учнів Токмацького професійного ліцею, майбутніх електрогазозварників (керівник Дунаєв Павло Євгенійович) та юнаків, засуджених до покарань без позбавлення волі (начальник відділу кримінально-виконавчої інспекції Мендель Юрій Вікторович).

2015

Ведуча свята Вітвіцька Ірина Миколаївна наголосила, що 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, відзначається щороку з лютого 2000 року. В Україні цей день відзначається з 2002 року.
Мова в історії українства стала основою самоствердження. Мова – Божий дар, Божа відзнака народу, нації, мова – берегиня культури, історії, традицій, звичаїв, літератури, творець нації. Наша мова породила Тараса Шевченка, а Шевченко зробив нашу мову прапором українства, серцем нації, символом непереможності, про що свідчить оформлена книжкова виставка в читальному залі «Стежками Великого Кобзаря».
Під час заходу лунали вірші українських поетів про рідну мову: П. Тичини, В. Симоненка, Ліни Костенко.
В святі прийняли участь працівники міського будинку культури: чудово,душевно виконала пісню «Мово рідна» Людмила Макаренко, Ольга Санець та Юлія Шкуропат виконали неперевершено «Одна калина», чим підняли святковий настрій всім присутнім. Валентина Кас’яненко читала українські гуморески, адже наші письменники-гумористи у своїх сатиричних творах, в яких за допомогою дотепного гумору та убивчої сатири показують людей, що не шанобливо ставляться до рідної мови, до рідного слова. Пригадала ведуча й прислів’я та приказки про мову та слово, які склав наш мудрий народ.
На цій оптимістичній ноті завершилось свято з побажаннями молоді берегти українське слово, щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, успіхів в навчанні, жити повноцінним життям, досягти вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.
Мова наша – це ми, українці!
Кiлькiсть переглядiв: 501

Коментарi